Základní škola Járy Cimrmana Lysolaje

Tel. ředitelna: 220 912 115
Tel. hospodářka: 220 920 724
Fax: 220 912 115
E-mail: info@zs-lysolaje.net
WWW: http://zs-lysolaje.net/

O škole: Základní škola Lysolaje byla založena v roce 1934. Vznikla původně jako obecná škola a pobočka měšťanské školy v Roztokách. V roce 1938 byla vyhlášena za samostatnou měšťanskou školu v Lysolajích a v roce 1939 byla zřízena i mateřská škola. V roce 2013 došlo k rozdělení ZŠ a MŠ na dva samostatné subjekty a základní škola získala název Základní škola Járy Cimrmana Lysolaje. Původní budova se nachází v rozsáhlé zahradě s vlastním hřištěm na okraji lesoparku Lysolaje - Šárka.

1. 9. 2017 došlo k otevření nově dostavených prostor Základní školy Járy Cimrmana Lysolaje. Projekt, jehož cílem nebylo jen rozšíření kapacity školy, ale zejména zlepšení kvality výuky, byl zahájen počátkem roku 2016 a jednalo se o rozšíření dosavadní budovy o nové křídlo, nástavbu patra nad tělocvičnu a dále o rekonstrukci některých prostor, například již zmíněné tělocvičny, které byly v nevyhovujícím stavu. Do nových prostor byly umístěny specializované učebny chemie, fyziky, výtvarné výchovy či jazyků, ale třeba také dílny nebo šatny. Nápaditou třešničkou na dortu je nové víceúčelové atrium, jehož smyslem je školu obohatit nejen esteticky, ale také prakticky, jako například velice oblíbené letní kino.

V současné době provozuje škola všechny ročníky prvního i druhého stupně, součástí školy je i školní družina a školní jídelna.

PROJEKT - Odborné učebny pro rozvoj přírodních věd a polytechnických dovedností

PřílohaVelikost
PDF Souhrnná informace o projektu (.pdf)99.19 KB